Savanoriškos organizacijos dalyvavo fokus grupėje apie savanorystę

Kultūros savanorių stendas "Savanorystės balsas" mugėje

Kovo 6-ąją vykusioje Fokus grupėje apie savanorystę, kurios tikslas – aptarti praėjusius, savanorystės, metus, dalyvavo ir  „Kultūros savanorių“ atstovė Justina. Diskusijoje savo nuomonę išsakė ir „Kito varianto“, Maltos ordino, VU Šiaulių universiteto bei LiJot‘o atstovai.

Pasak Justinos, diskusijos dalyviai kalbėjo apie tai, ką 2011-ieji metai davė savanorystei – štai, dabar visi žino, kas gi yra toji savanorystė, su kuo ji valgoma. O  savanoriu laikomas ne tik kraujo donoras ar karo savanoris. Tačiau pastebėta ir blogoji šio medalio pusė – dabar savanoriauti tapo taip populiaru, kad kai kurie tai daro tiesiog dėl mados.

2011-ieji į savanorystę įnešė džiaugsmingų vėjų ir tuo, jog buvo išleistas įstatymas, taikomas būtent savanoriams. Tiesa, jis dar gana abstraktus, daugelis dalykų į šį įstatymą nėra įtraukta, todėl tobulėti dar tikrai yra kur. Taipogi, per pastaruosiu metus išryškėjo tikrosios nevyriausybinės organizacijos, kurios yra veiklios ir sąžiningos.

Diskusijoje buvo kalbama ir apie savanorio pakvietimo, jo priėmimo į organizaciją būdus. Nuo to labai priklauso, kuriam laikui savanoris pasiliks savanoriauti, kokia bus jo motyvacija ateityje ir kokiomis spalvomis jis spalvins savanorystę. Naują savanorį reikia priimti šiltai, kantriai viską paaiškinti, atsakyti į visus jam iškilusius klausimus, leisti jam mokytis, adaptuotis, susipažinti su nauja aplinka.

Fokus grupėje buvo aptarta ir senjorų savanorystė, kuomet išėję į pensiją senjorai savanoriauja organizacijose tam, kad būtų naudingi visuomenei. Tiesa, liūdnoka, kad daugeliui senjorų savanorystė vis dar asocijuojasi su sovietinių laikų „talka“. Visgi kuo toliau, tuo daugiau jų žiūri palankiai tiek į kultūrinę, tiek į socialinę ar kitų rūšių savanorystę. Juk savanoriams – nėra jokios amžiaus ribos!

Su kiekviena diena, dėka 2011-ųjų metų, vis daugiau žmonių sužino apie savanorystę bei kaip galima greičiau imasi savanoriauti. Jei toliau judėsime panašiu greičiu, panašu, kad iš mažo savanorystės daigelio išaugs didžiulė graži gėlė.

Meda Petrikaitė

„Kultūros savanoriai“

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.

%d bloggers like this: