Keisčiausi savanoriavimo pasiūlymai internete: nuo sliekų rinkimo iki bandomojo skrydžio į Marsą

“Best job” photos courtesy of Tourism Queensland

Daugybę savanoriavimo pasiūlymų gali rasti tiesiog į Google paieškos langą įvedęs žodžius „ieškome savanorių“ ar pan. Pasiūlymų daug, tačiau ar visi verti dėmesio? Daugiausia pasiūlymų yra susiję su socialiniu darbu, bet tie kurie nori savanoriauti kultūros srityje – nenusiminkite, mes, Kultūros savanoriai, tam ir esame, kad padėtumėme Jums susiorientuoti gausybėje informacijos. Kultūros savanoriai nuolat stengiasi atnaujinti savo internetinį puslapį vis nauja informacija, tačiau vieni aktualiausių yra savanoriavimo pasiūlymai. Šįkart atlikome mažą tyrimėlį, ką linksmo ir neįprasto siūlo  interneto platybėse platinami savanoriavimo skelbimai.

Apie tuos žmones, kurie ieško savanorių pakeisti dviračio grandinę ar siūlo kartu kurti filmą apie Naglį Šuliją nekalbėsime. Internete apstu įvairiausių pasiūlymų, vienas iš įdomesnių, tarp rastųjų žiniatinklyje yra „Europos kosmoso agentūros“ (toliau – EKA) 2009 metų pasiūlymas  dalyvauti kosminio skrydžio į Marsą imitavimo eksperimente. Žinoma žmonių iš gatvės tokiam savanoriavimui tikrai neieško, EKA atrinko 50 savanorių, kuriems buvo atlikti specialūs medicininiai ir psichologiniai testai. Šeši ESA atrinkti kandidatai vyko į Maskvą: specialioje Medicininių ir biologinių tyrimų instituto komplekso kameroje turėjo praleisti 520 dienų atskirti nuo viso pasaulio. Taip buvo imituojamos skrydžio į Marsą sąlygos – pats „skrydis“ į Raudonąją planetą ir atgal galėtų trukti 290 dienų, o dar 30 parų eksperimento dalyviai turėjo praleisti „Marso paviršiuje“. Toks savanoriavimas veikiau panašus į eksperimentavimą su „bandomaisiais triušiais”, bet ką gi, visko margame pasaulyje atsitinka.

2004 m. interneto platybėse pasirodė itin makabriškas pranešimas, Didžiosios Britanijos kanalas ketino sukurti (o galbūt ir pradėjo kurti?) dokumentinį filmą „Iš dulkės – į dulkę“ (Dust to Dust) ir ieškojo savanorių, kurie leistų filmuoti, kaip po mirties irsta jų palaikai. Labai jau šiurpus reikaliukas ir nebėra čia ką pridurti. Internete taip pat buvo pasirodęs siūlymas savanoriauti renkant sliekus, tokiu išradingumu pasižymėjo mūsų tautietis, gyvenantis Didžiojoje Britanijoje (ši informacija po kurio laiko dingo).

Drąsesnieji suaugusieji savanoriai, nebijantys pasirodyti Adomo arba Ievos kostiumu turėjo tam progą, mat „Greenpeace“ 2007 m. ieškojo šimtų savanorių, kurie sutiktų nuogi ant vieno Šveicarijos ledyno surengti akciją, skirtą aplinkosaugos kampanijai prieš pasaulinį atšilimą. Fotografas ir „Greenpaece“ pažadėjo savanoriams, kad jie „nebus nuogi labai ilgą laiką“ (šmaikštūs tie žaliųjų aktyvistai). Kiek Kultūros savanoriams žinoma akcija sėkmingai pavyko, tad sveikiname aktyvistus už gamtą.
Kiekvienas iš mūsų norėtų atsidurti nuostabioje negyvenamoje saloje, o jeigu dar galėtumėme ten ilgiau užsibūti ir pasavanoriauti, tai būtų tarsi savanoriavimas rojuje. Prieš porą metų, Australijos turizmo agentūra paskelbė,jog „ieško keturių „bičiulių“, kuriems bus pasiūlytas „geriausias darbas pasaulyje“. Laimėtojas turėjo galimybę pasikviesti 3 draugus praleisti tyrinėjant idiliškas Sekminių salas. Britas Benas Southallas (Benas Sautalas) 2009 m. gegužę laimėjo pasaulinį konkursą ir pusmečiui gavo Didžiajame barjeriniame rife esančios Hamiltono salos prižiūrėtojo darbą. Dar ir dabar internetiniu adresu http://www.islandreefjob.com/ galima rasti įrašų apie nuostabųjį darbą.

Kultūros savanoriai

Naudota medžiaga:

Technologijos.lt: ESA ieško savanorių skristi į Marsą po žeme

Sekunde.lt: Britų TV kanalas ieško, kurie leistų filmuoti, kaip irs jų palaikai

BNS informacija: Australija ieško dar keturių savanorių „geriausiam darbui“

l.rytas.lt informacija: „Greenpeace“ ieško nuogų savanorių

Tags: , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.

%d bloggers like this: