Kategorijos ‘ Apie savanorystę’ archyvas

Britų taryba ieško savanorių „Šlovės Laboratorijai“

Trečiadienis, 30 balandžio, 2014

Britų taryba Lietuvoje ieško kelių savanorių, kurie galėtų padėti įgyvendinti gegužės 24d. vyksiantį mokslo komunikacijos konkursą „Šlovės laboratorija”. Daugiau informacijos apie konkursą rasite www.famelab.lt. Renginyje tikimasi sulaukti 200 žiūrovų. Renginys bus filmuojamas LRT. Tai – puiki proga iš arti pažinti renginių organizavimo veiklą, susipažinti su konkurso dalyviais ir teisėjais bei puikiai praleisti šeštadienio popietę!

Data: 2014.05.24famelab-logo
Laikas: nuo 9:00 iki 16:00
Kur: Vilnius, Nacionalinė dailės galerija

Darbo pobūdis:

  • Įvairi pagalba renginio metu
  • Dalyvių ir svečių registracija
  • Informacijos teikimas svečiams

Jei norėtumėte prisidėti prie šio Britų tarybos projekto, iki gegužės 14d. rašykite el. paštu austejavalinciute@britishcouncil.lt ir trumpai papasakokite apie save.

Kviečiame savanoriškų organizacijų lyderius prisijungti prie tarptautinės „VOLiNTEER“ internetinės bendruomenės

Pirmadienis, 6 vasario, 2012

Volinteer

„VOLiNTEER“ yra internetinė bendruomenė, skirta stiprinti savanorių judėjimus bei sutelkti visus pasaulio paslaugų lyderius ir paskatinti juos dalintis  idėjomis, patirtimi bei ištekliais. Ši internetinė bendruomenė skirta savanoriams iš viso pasaulio, ja siekiama dalintis žiniomis bei patirtimi tarp pasaulio savanorystės lyderių. Šis žinių tinklas akis į akį sujungs pasaulio savanorystės lyderius. Žinių tinklą inicijuoja „Meridian“ International Center nevyriausybinė organizacija įsikūrusi Vašingtone, JAV. „Meridian International Center“organizacija siekia stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, idėjų sklaidą bei kultūros mainus.

„VOLiNTEER“ tai projektas, kurį inicijavo ir įgyvendino JAV valstybės departamento Švietimo ir kultūros reikalų departamentas, o koordinavimas buvo pavestas „Meridian“. Ši tarptautinė lyderių programa vienija 103 visuomenės aktyvistus iš 97 pasaulio šalių. Susirinkę į 3 savaičių susitikimą lyderiai įkvėpti Alano Khazei nutarė išplėstoti šį projektą grįžus į savo šalis.

Alano Khazei kalba: http://meridianserviceleaders.ning.com/video/alan-khazei-1

Kviečiame visus savanoriškų organizacijų lyderius ir aktyvius narius prisijungti prie šio tinklo (tai tarsi socialinis tinklas savanoriams) ir dalintis savo patirtimi bei idėjomis arba tiesiog bendrauti su savanoriais iš įvairiausių pasaulio kampelių.

Prisijunk : http://meridianserviceleaders.ning.com/

Savanoriška veikla gali užsiimti kiekvienas

Pirmadienis, 9 sausio, 2012

Lietuvoje vis daugiau žmonių pasirenka visuomenei naudingą darbą, už kurį negauna jokio materialinio atlygio. Savanorišką veiklą renkasi įvairaus amžiaus žmonės, kurie skiria savo laiką, žinias, pastangas, sukauptą patirtį ir energiją, kitaip sakant, viską, kuo gali būti naudingi, nelaukdami piniginio atlygio. Savanoriškas darbas, ilgą laiką vyravęs didmiesčiuose, pamažu vis labiau plinta į mažuosius regionų miestelius ir kaimus. Lietuvoje daugėja žmonių, kurie savanorystę gali vadinti savo gyvenimo būdu.

Miesteliuose savanorių vis daugėja

Savanorystė vis labiau skverbiasi į mažesnius Lietuvos miestelius. Kretingos rajono Kartenos vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Vida Tamašauskienė – viena pirmųjų savanorių šiame nedideliame Žemaitijos miestelyje. „Prieš 15 metų į Karteną atvykę Vokietijos maltiečiai gyventojams atvežė labdaros ir papasakojo apie Maltos Ordino pagalbos tarnybos veiklą. Tai jie pirmieji mus užkrėtė savanorystės virusu, kuriuo sergame iki šiol“, – veiklos pradžią prisimena Vida Tamašauskienė. Moteris džiaugiasi, kad savanorystė Lietuvoje kasmet darosi vis populiaresnė. Prieš 15 metų miestelyje savanorių buvo vos keli, dabar į šią veiklą yra aktyviai įsitraukę net 36 paaugliai ir 8 suaugę asmenys. Savanorės teigimu, požiūris į savanorystę pamažu keičiasi. Anuomet daug kas į savanoriaujančius žmones žiūrėjo kreivai, įtariai, nelabai suprasdavo, kodėl nieko neprašydami mainais siūlo savo paramą. Laikui bėgant žmonės suprato savanorystės naudą.
Vida Tamašauskienė ir jos jaunieji kolegos Kartenoje rūpinasi vienišais seneliais – tvarko jų aplinką, prineša malkų, nueina į parduotuvę maisto produktų. Taip pat miestelio savanoriai yra įkūrę dienos centrą socialiai remtiniems, problemų keliantiems, rizikos grupės vaikams. Pastarieji ten pamaitinami, leidžia laisvalaikį: švenčia įvairias šventes, eina į žygius, stovyklauja. Didžiųjų švenčių proga savanoriai taip pat ruošia maisto produktų lauknešėlius vienišiems seneliams, dalyvauja įvairiose socialinėse akcijose. Kartenos jaunųjų maltiečių vadovė įsitikinusi, kad savanoriška veikla gali užsiimti absoliučiai kiekvienas. „Jei nori, visada rasi būdų, kaip padėti kitam. Nepaprastai džiaugiuosi ir žaviuosi tais jaunais žmonėmis, kurie išauga iš mūsų būrio, pakelia sparnus į didesnius miestus, bet vis tiek lieka ištikimi savanorystei: susiranda naujų savanoriškų organizacijų, patys inicijuoja įvairius socialinius projektus“, – džiaugiasi pašnekovė.
Jaunimas didina savanorių gretas

Savanorystė tampa itin populiari ir tarp jaunimo. Savanoriavimas „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginiuose įkvėpė būrį jaunų žmonių susiburti į susivienijimą, žinomą pavadinimu „Kultūros savanoriai“. Viena iš šios neformalios organizacijos iniciatorių – Judita Strumilaitė. Vilniaus universiteto magistrantūros studentė savanoriauti pradėjo prieš 8 metus savo gimtajame mieste Panevėžyje. „Tuomet su draugais pagelbėdavome įvairiausiuose kultūros renginiuose. Savanoriauti paskatino noras nuveikti kažką naujo, naudingo ir įdomaus, taip pat norėjosi daugiau iššūkių“, – teigia pašnekovė.
Entuziazmu trykštanti mergina savanoriavo Pasaulio lietuvių dainų šventėje, Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate, Menų spaustuvėje, muzikos festivalyje „Be2gether“ ir daugelyje kitų renginių. Juditai teko ir įvairias užduotis atlikti: pradėjo nuo paprastų darbų kaip lankstinukų platinimas, vėliau koordinavo savanorių informacijos centrus, o šiuo metu mergina daugiausiai bendrauja su organizacijomis, koordinuoja neformalios organizacijos „Kultūros savanoriai“ veiklą. Iš 12 jaunų entuziaztingų žmonių sudaryta „Kultūros savanorių“ komanda veda mokymus, koordinuoja savanorių veiklą renginiuose, pristato savanorystę mokyklose bei organizacijose ir, žinoma, patys savanoriauja.  Neseniai šios neformalios organizacijos jaunimo grupė sukūrė skatinantį savanorystę filmuką „Receptas: Kaip pasigaminti kultūros savanorį“, kuriame pasakojama apie kultūros savanorius: kokie jie šaunūs ir darbštūs.
J. Strumilaitės nuomone, savanorystė – tai daugybė gerų emocijų ir nepamirštamų nuotykių, nes savanoriaudamas žmogus sutinka daugybę nuostabių žmonių, kurie tampa draugais, įgyja patirties organizuojant renginius, taip pat pamato didžiulių meno, muzikos, teatro projektų „virtuvę“.
Žmonės raginami nešvaistyti laiko

2011-ieji – Europos savanoriškos veiklos metai, todėl šalyje organizuojama nemažai renginių ir konkursų, kurie ragina savanoriauti, o ne švaistyti laiko be reikalo. Vienas iš savanorystės skatinimo projektų buvo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotas videofilmukų konkursas 15–26 m. jaunimui. Projektui „Nemarinuok laiko – savanoriauk!“ buvo sukurta 18 dviejų minučių trukmės videofilmukai, kuriuose parodyta, jog laikas, leidžiamas geriems darbams atlikti, yra prasmingas ir suteikia džiaugsmo ne tik tam, kuriam padedama, bet ir tam, kuris padeda. Šių metų gruodžio 8 dieną geriausio filmuko režisierius bus apdovanotas vienų metų kino teatrų „Forum Cinemas“ abonementu ir kino režisūros kursais „Skalvijoje“.
Įgyvendindama jaunimui skirtą savanorystės skatinimo kampaniją internete, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje taip pat inicijavo socialinio tinklo „Facebook“ specialią programą „e-Savanoris“, kuri skirta visiems, norintiems užsiimti savanoriška veikla, tačiau nežinantiems, nuo ko pradėti. Elektroninio gido „e-Savanoris“ naudotojai, atsakę į testo klausimus, gali sužinoti, kuri savanorystės sritis jiems yra tinkamiausia. Testas parengtas remiantis Neringos Kurapkaitienės ir Monikos Kėžaitės-Jakniūnienės knyga „Tavo savanorystės kelrodis“.
Savanorystės skatinimas projektais ir konkursais didina įvairaus amžiaus savanorių gretas. Savanoriškas darbas vis stipriau įeina į mūsų aplinką ir duoda savo brandžių vaisių.
Informacijos šaltinis: „Europos istorijų parkas“

„Bibliotekos pažangai“: Savanorystės maratoną Lietuvos bibliotekos ketina tęsti ir kitąmet

Sekmadienis, 18 gruodžio, 2011

Baigiantis 2011-iesiems – Savanorystės metams, Lietuvos viešosios bibliotekos paskelbė apie savo indėlį buriant savanorių tinklą. Projekto „Bibliotekos pažangai“ duomenimis, prie pavasarį paskelbto Europos savanorystės maratono prisijungė per 350 bibliotekų, kuriose darbuojasi beveik 3 tūkst. savanorių. Akciją vainikuos šešių geriausių savanorių ir trijų aktyviausių maratono bibliotekų apdovanojimai.

Baigiantis 2011-iesiems – Savanorystės metams, Lietuvos viešosios bibliotekos paskelbė apie savo indėlį buriant savanorių tinklą. Projekto „Bibliotekos pažangai“ duomenimis, prie pavasarį paskelbto Europos savanorystės maratono prisijungė per 350 bibliotekų, kuriose darbuojasi beveik 3 tūkst. savanorių. Akciją vainikuos šešių geriausių savanorių ir trijų aktyviausių maratono bibliotekų apdovanojimai.

Prisijungusios prie VšĮ „Europos informacijos centras“ paskelbto Savanorystės maratono, bibliotekos skatino aktyvius gyventojus savanoriauti savo bibliotekose ir tokiu būdu padėti bibliotekininkams kasdienėje veikloje – nuo renginių organizavimo, knygų tvarkymo iki pagalbos apmokant gyventojus kompiuterinio raštingumo. Savanoriai buvo aprūpinti specialiais ženkliukais ir pasais, kuriuose rinko įrašus apie savo veiklą.

„Akcija parodė, kad savanorystės idėja vis labiau plinta Lietuvoje, o prie to ženkliai prisidėjo ir bibliotekos, atvėrusios įvairaus amžiaus gyventojams plačias saviraiškos galimybes, skatinančios kūrybiškumą, edukacinę ar etnografinę veiklą. Noriu padėkoti visiems dalyvavusiems savotiškose varžytuvėse ir pasveikinti aktyviausiuosius savanorius bei bibliotekas. Labai svarbu, kad didžioji dalis viešųjų bibliotekų savanoriškas veiklas ketina plėtoti ir kitąmet, pasibaigus Savanorystės metams“, – sakė bibliotekų dalyvavimą „Europos savanorystės maratone 2011“ inicijavusio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Trys daugiausiai aktyvios veiklos įrašų savanorių pasuose surinkę gyventojai bus apdovanoti AB „TEO LT“ įsteigtais prizais – elektroninių parduotuvių čekiais. Vienu iš geriausių bibliotekų savanorių paskelbtas garliaviškis Olegas Karavajevas, kuris jau dešimt metų savanoriškais pagrindais vadovauja vietos bibliotekoje įkurtai dailės studijai, rengia plenerus, parodas, padeda organizuoti įvairius renginius.
(daugiau…)

LIJOT: Atviras laiškas Europos finansų ministrams

Ketvirtadienis, 8 gruodžio, 2011

2011 m. lapkričio 30 d. Europos Sąjungos finansų ministrai (G20) susitiko Briuselyje, kur aptarė pastarojo G20 susitikimo, vykusio Kanuose praėjusį lapkritį, rezultatus. Europos jaunimo forumas pažymi G20 lyderių susitikimo rezultatų išvadų kovojant su nedarbu ir skatinant darbo vietų kūrimą, ypač jaunimui ir kitoms socialiai jautrioms grupėms, svarbą ir prašo Ekonomikos ir finansų tarybos (ECOFIN) paramos investicijoms į Europos jaunimą.

Kol pagrindinis naujo finansinio periodo 2014-2020 m. diskusijų objektas yra taupymo priemonių įgyvendinimas, Europos jaunimo forumas mano, kad Europa turi aiškiai pareikšti, kad jaunimo politika yra tiek finansinis, tiek politinis prioritetas. Kad sustiprintų savo poziciją finansavimo skyrimo jaunimo politikos įgyvendinimui (neformaliam ugdymui, jaunimo darbui, demokratiniu principu veikiančioms organizacijoms, ambicingajam Europos jaunimo įdarbinimo planui įgyvendinti), Europos jaunimo forumas išsiuntė Europos finansų ministrams atvirą laišką, kad primintų, kaip svarbu krizės metu investuoti į jaunimą.

Atvirą laišką galite paskaityti čia.

Naujam finansiniam periodui artėjant, Europos jaunimo forumas pradėjo viešą kampaniją už nepriklausomą „Veiklaus jaunimo programą“ ir investicijas į Europos jaunimą. Jos metu jaunimas kviečiamas mobilizuotis ir palaikyti šią poziciją, siekiant jaunimo politiką paversti ne tik finansiniu, bet ir politiniu prioritetu.

Kviečiame apsilankyti Europos jaunimo forumo kampanijos WHERE ARE YOU GOING? puslapyje.

LIJOT informacija

Kvietimas į e.mokymus „European Volunteering School on-line“

Trečiadienis, 30 lapkričio, 2011

Kultūros savanoriai gavo kvietimą, todėl kviečiame visus savanorius registruotis į e. mokymus, skirtus organizacijoms, siekiančioms dirbti su savanoriais ir norinčioms daugiau sužinoti apie savanorių vadybos principus. Taip pat mokymai skirti, savanoriams, norintiems daugiau sužinoti apie savanoriškos veiklos galimybes, savanorystės socialinius ir psichologinius aspektus. Į kursus galima užsiregistruoti tinklapyje http://www.ev-school.com.

E. mokymai yra projekto „European Volunteering School on-line“ (Europos savanorių mokykla on-line), skirto 2011-iesiems Europos savanorių metams, dalis. Projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė su dar 5 Europos miestais: Madridu (Ispanija), Potenza (Italija), Sibiu (Rumunija), Ryga (Latvija) ir Atėnais (Graikija), projektas finansuojamas iš Europos sąjungos programos „Europa piliečiams“ lėšų.

Daugiau ingormacijos: http://www.ev-school.com/

Seminaras apie savanorystę

Trečiadienis, 23 lapkričio, 2011

 Rytoj, lapkričio 24 d. KTU Karjeros centras organizauoja seminarą „Savanorystė – ne tik veikla dėl kitų, bet ir patirtis“. Seminaras vyks KTU Elektronikos rūmuose (Studentų 50, Kaunas), o jį ves „Kultūros savanorių“ atstovė Vilija. Daugiau informacijos apie seminarą: http://karjera.ktu.lt/?id=10&rid=305

Kviečiame dalyvauti!

Savanorystė Lietuvoje: tradicija ar naujovė? (reportažas iš diskusijos)

Antradienis, 10 gegužės, 2011

Penktadienį, gegužės 6 dieną, Seimo Europos informacijos biure vyko Europos savaitės diskusija: „Savanorystė Lietuvoje: tradicija ar naujovė?“, kurioje apsilankė ir „Kultūros savanoriai“. Kiekvienam diskusijos dalyviui buvo įteiktas lankstinukas apie savanorystę Didžiojoje Britanijoje. Įdomu tai, kad šioje šalyje savanorystės sąvoka yra apibrėžta tik 1997 metais priimtame Policijos įstatyme: „asmuo, užsiimantis veikla, kuriai vykdyti reikia laiko, kuri yra neatlyginama (išskyrus kelionės ir kitas faktines su šia veikla susijusias išlaidas) ir kuria siekiama atnešti naudos kokiai nors trečiajai šaliai, t.y.  ne tik artimam giminaičiui“. Bet tokio įstatymo nebuvimas nesutrukdo D. Britanijoje puoselėti savanorystės tradicijų. O kaip Lietuvoje? – į šį klausimą bandė atsakyti 5 pranešėjai.

Apie kiekvieną pranešimą trumpai:

Diskusiją pradėjo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Dagys, kuris suabejojo šiais metais atliktu tyrimu, remiantis kuriuo Lietuvoje savanoriavo 20 procentų lietuvių, o tai yra maždaug 150 tūkst. žmonių. Ar kas gali įsivaizduoti Lietuvoje tiek savanorių?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas Arūnas Kučikas savo pranešimą pradėjo nuo pačių savanorystės istorijos ištakų. Nors pati svarbiausia informacija buvo pasakyta tik pranešimo pabaigoje – t.y. įvardinti nacionaliniai prioritetai. O Lietuvoje jie yra du:

  • Vyresnio amžiaus žmonių įsitraukimo į savanorišką veiklą skatinimas;
  • Jaunimo savanoriškos veiklos plėtojimas.

(daugiau…)

SERVICE LEADERS IN 50 COUNTRIES MOBILIZE THOUSANDS OF VOLUNTEERS FOR INTERNATIONAL DAY OF SERVICE

Penktadienis, 6 gegužės, 2011

WHAT: Meridian International Center and VOLiNTEER will unite service leaders in nearly 100 cities around the world to engage 50,000 volunteers in one collaborative day of service. The individual projects range in size and scope and will impact the lives of over 200,000 people worldwide. Lithuania is participating with a nation wide Street Music Day festival (www.gatvesmuzika.lt ) which was initiated by Andrius Mamontovas (one of country’s most famous musicians and social activist). Huge part of the event is organized by non formal voluntary organization “Cultural Volunteers” (www.kulturossavanoriai.lt ).

Volunteers will track their activities through social media resources that include live tweets, Facebook posts, blogs, and pictures uploaded to a comprehensive volunteer map here

WHEN: Saturday, May 7, 2011

WHERE: Locations throughout the United States, Argentina, Armenia, Belarus, Brazil, Burkina Faso, Cameroon, Canada, Central African Republic, Chile, Colombia, Croatia, Czech Republic, Democratic Republic of Congo, Dominican Republic, Ecuador, Estonia, Gambia, Ghana, Greece, Grenada, Haiti (in NYC), Honduras, Hong Kong, Hungary, India, Jamaica, Jordan, Kyrgyzstan, Latvia, Lesotho, Liberia, Lithuania, Moldova, Morocco, Myanmar, Namibia, Nepal, New Zealand, Nigeria, Pakistan, Palestine, Panama, Paraguay, Portugal, Rwanda, Samoa, South Africa, Sudan, Tanzania, Togo, Turkmenistan, Ukraine, United Kingdom, Vietnam, Zambia

WHO: This event is co-hosted by Meridian International Center’s Global Service Leaders Initiative (GSLI) and VOLiNTEER. Participants include government officials, representatives from the non-profit sector, community members, and motivated individuals from the private sector.

###

About Meridian: Meridian International Center’s mission is to strengthen international understanding and serve as a center of innovation for engaging the public sector, private sector, and diplomatic community in an exchange of ideas, people, and culture. Meridian’s GSLI identifies and connects volunteer leaders around the world in order to provide them with access to professional development and the tools necessary to achieve their goals.

For more information, visit www.meridian.org or www.meridian.org/gsli

Facebook: Meridian International Center

Twitter: @MeridianIntl

About VOLiNTEER: VOLiNTEER is an online network that provides service leaders in nearly 100 countries with a platform to exchange information and discuss best practices on how to maximize the impact of volunteerism around the world.

For more information, visit http://www.volinteer.net.
Facebook: VOLiNTEER.org

Twitter: @VOLiNTEERorg

Virtuali diskusija „Facebook“ – apie savanorystę Europoje

Penktadienis, 6 gegužės, 2011

Esate savanoris arba norite juo tapti? Gegužės 7 dieną, šeštadienį, 11.15 val. EP puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ rengiama virtuali diskusija, kurios metu airių europarlamentarė Marian Harkin (Liberalų ir demokratų aljansas) bus pasirengusi atsakyti į internautų klausimus apie savanorystės idėją ir jos teikiamas galimybes.

Europos Parlamento (EP) narė M. Harkin aktyviai palaikė idėją paskelbti 2011 metus Europos savanoriškos veiklos metais. Jiems skiriami šių metų Europos dienos renginiai visoje ES, taip pat ir Lietuvoje.

Informacija paimta iš: ep.alfa.lt

EP atvirų durų dienos proga rengiamos diskusijos metu M. Harkin norėtų išklausyti ES piliečius ir surinkti daugiau idėjų, kaip galima būtų paskatinti europiečius prisijungti prie savanorių, padedančių visuomenei be atlygio.

Virtualus renginys vyks  EP puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.