Kategorijos ‘ „Kultūros Savanoriai“’ archyvas

Ieškokime šviesos tamsoje kartu! – “Kultūros naktis” renka SUPER SAVANORIŲ komandą

Penktadienis, 29 gegužės, 2015

KN-logo-1(1)Šviesos ieškok tamsoje “– toks  šiemet naktį iš birželio 19 į 20 d. (penktadienį) Vilniuje vyksiančios „Kultūros nakties“ šūkis. Kad visos nakties idėjos būtų sėkmingai įgyvendintos, jau devintus metus vyksiančiam renginiui reikalinga savanorių pagalba.

Šiemet „Kultūros naktis“ ir vėl siūlys rekordinį skaičių įvairiausių renginių, tad reikės daugybės saulės ir kitų nesklandumų tramdytojų bei padėjėjų, apsišarvavusių plačiomis šypsenomis, maišais noro padėti bei, žinoma, gerai matančių naktį.

Festivalio renginiai vyks nuo 18 val. vakaro iki 2 val. ryto ir savanorių pagalbos reikės:

  • infocentruose (būti šventės veidu ir entuziastingai papasakoti, kur ir kada vyks įvairiausi renginiai ar su pasididžiavimu įteikti šventės žemėlapį)
  • įvairiuose renginiuose, projektuose (padėti kūrėjams nustebinti naktį bei valdyti siautėjančius nakties gerbėjų srautus)
  • įamžinant šventės akimirkas (užfiksuoti tik nakties metu matomas nerealiausias šypsenas, jaudinančius pasirodymus bei visą kitą, kas tik pasirodys verta išsaugojimo)

Savanorystė, o ypač „Kultūros naktyje“ yra ypatingas nuotykis, o kartu ir galimybė tapti didelės įsimintinos šventės dalimi bei sutikti daug puikių žmonių! Beje, galima savanoriauti ir keliose srityse.

 Visi, norintys ir galintys savanoriauti „Kultūros naktyje“ kviečiami jau dabar (bet ne vėliau kaip iki birželio 8 d.) užpildyti šią anketą: https://docs.google.com/forms/d/1TUZxUQHNjd1Yj-vvGljbdGcYJKwqObdhpgq6DUS2uio/viewform

Visiems užsiregistravusiems savanoriams papildomą informaciją siųsime el. paštu. Be to, prieš „Kultūros naktį“ vyks savanorių mokymai, kuriuose pasiskirstysime pamainomis ir išsidalinsime projektus, kuriems reikės savanorių pagalbos.

Beje savanoriauti šventėje galima nuo 16 metų, tačiau 18 metų neturintys savanoriai gali savanoriauti tik iki 22 valandos (Bet juk vis tiek verta, ar ne?). Savanorių, kuriems jau yra 18 metų, prašysime savanoriauti vėlesnėse pamainose.

Dėl visų su savanoriais susijusių klausimų prašome kreiptis el. paštu:

kristina@savanoriauk.lt

Įspėjimas: be gausios savanorių pagalbos saulė gali ir nenusileisti, tad jei norite puikaus renginio, kvieskite visus draugus savanoriauti ir prisijunkite kartu prie „Kultūros nakties“ komandos!

 

 GMD: Super šventei Vilniuje reikalingi super savanoriai !!!

Ketvirtadienis, 24 balandžio, 2014

nuotraukos autor- -  Migl- Dudonyt-

Tegu nė vienas nedrįsta ginčytis, kuri diena metuose visoje Lietuvoje yra pati kiečiausia. Žinoma, kad Gatvės muzikos diena, kuri šiemet vyks gegužės 17-ąją! Padarom trumpą kelionę mintyse į praeitį:

 Kiekviename miesto centro kampe skamba muzika, žmonės šypsosi, šoka, ploja ir dainuoja kartu. Visur tiek daug geros energijos ir džiaugsmo, kad net didžiausi rimtuoliai nusišypsodami turi pripažinti šiandien pralaimėję. Tiesiog eini, šoki, dainuoji, groji, žaviesi ir jautiesi laimingiausios šalies piliečiu!

Na va, įsitikinom, o dabar prie reikalo! Dalykas toks, kad šauniausia diena neįvyktų ne tik be muzikantų bei organizatorių, bet ir be pačių puikiausių savanorių. Reikia, įrodymo, prašom. Vėl į darbą jungiam vaizduotę:

GMD, žmonės išeina į gatves ir…nežino kur eiti, nes a) namie pasibaigę spausdintuvų dažai, jie neatsispausdinę žemėlapių, b) Vilnius kiek naujas miestas ir ta iš kažkur Vilniaus gatvė nelabai ką sako, c) net neįsivaizdavo, kad bus tiek grupių ir dar jų grojimo laikas ribotas…. Bando rasti mylimas grupes, bet kai galiausiai randa reikiamą vieta, pasirodymas jau pasibaigęs…, girdi kalbant apie nerealų pasirodymą ir kad grupė dar kart gros, bet o kur tiksliai??? O kur dar vargas su muzikantais, nėra kas jiems visiems išdalina GMD ženkliukus, jie vargšai bando kokiai senai bobutei išaiškinti, kad yra kokios super puikios X grupės narys, o jai pavadinimas nieko nesako ir tiek.

Na bet jei šiaip ne taip, iš didelės meilės muzikai, visi iškenčia anksčiau minėtus vargus, kita bėda ne ką mažesnė. Kai išeini į gatves, viskas taip puiku kad net pamiršti darytis nuotraukas, arba fotiko juostelė kaip tik pasibaigia atradus nerealiausią muzikantą. O neužfiksuota, tarsi ir neįvykę…

Fuh, nusipurtom. Bet esmė turbūt aiški. Savanoriai GMD gyvybiškai svarbūs. Taigi ieškom kaip jau supratot savanorių:

Infocentre:  Infocentruose nuolat budės keletas savanorių, kurie dalins praeiviams šventės žemėlapius, teiks informaciją, dalins šventės atributiką muzikantams. Savanoriai bus paskirstyti į pamainas po 2 val. nuo 11 iki 21 val.

Infocentrams ieškome 50 savanorių (kai surinksime reikalingą skaičių, anketa bus pašalinta, apie tai informuosime)

Įamžinti šventės akimirkas. Kaip? Kviečiame savanorius fotografuoti ar filmuoti kuo daugiau nuostabių šventės akimirkš, o medžiagą prašysime sukelti į viename iš infocentrų esantį kompiuterį.

Fotografų/filmuotojų skaičiaus griežtai neribosime, tačiau anketas priimsime tik iki gegužės 16 d. vakaro.

O beje, yra ir dar daugiau savanorystės pliusių, apie kuriuos gal ne visi savanoriai ir susimąsto. Atskleisim keletą:

Kaip jums akies mirktelėjimas dievinam muzikantui išduodant ženkliuką info centre? O gal itin puikaus grupės pasirodymo užfiksavimas, iš kurio net gali gimti video klipas ir sulaukti laaabai didelio pasisekimo. Arba… Ai, visko neišduosim 😉

Anketa savanoriams:

http://goo.gl/4gwbFZ

Anketa savanoriams-fotografams:

http://goo.gl/yNCCJN

SVARBU: Susitikimo vietą ir laiką pranešime atrinktiems savanoriams el.paštu. Planuokime susitikimą surengti trečiadienio vakarą.

Jei kartais nespėsite užsiregistruoti į nei vieną anketą, per daug nenusiminkite. Išeikite į miestą ir tiesiog pasimėgaukite švente. Jei mokate groti ar dainuoti – ateikite pagroti prie bet kurio informacijos centro – taip pakelsite kitų centro savanorių nuotaiką. Arba tiesiog pasiimkite kokį nors mušamąjį instrumentą ir ateikite su mumis visais patriukšmauti į baigiamąjį šventės renginį ant Gedimino 9 laiptų.

Jei turite klausimų, pastabų ar komentarų, rašykite mums į savanoriai@gmd.lt

Mums jau ketveri!

Antradienis, 4 vasario, 2014

giraffegateauŠiandien „Kultūros savanoriams“ sueina ketveri metai. Prieš keturis metus viskas prasidėjo nuo puodelio arbatos, keleto draugų ir idėjos, o šiandien jau vienijame beveik 800 savanorių. Per keturis metus padėjome organizuoti ir koordinuoti savanorius daugiau nei 30-čiai renginių, o mūsų svetainės pagalba savanorių rado daugiau nei 150 kitų organizacijų.

Dalyvavome ne vienuose mokymuose, susitikimuose ir konferencijose, skirtuose skatinti savanorystę, apie tai, kodėl verta savanoriauti pasakojome įvairių mokyklų moksleiviams, studentams ir savanorystės mugių lankytojams. Kartu šventėme savanorių dienas, savanorystės metus, gimtadienius ir kitas šventes. Draugavome ir rengėme bendrus renginius su kitomis savanoriškomis organizacijomis, mokėmės iš jų ir iš jūsų, kaip būti geresniais savanoriais ir savanorių koordinatoriais. Ir net sukūrėme filmuką apie Kultūros savanorį!

Ir, žinoma, savanoriavome! Gatvės muzikos dienose, Kultūros naktyse ir daugybėje kitų mažesnių ar didesnių renginių.

Ketverių metų jokiu būdų nebūtume sulaukę be Jūsų –  visų savanorių, kurie savanoriavote su mumis. Ačiū, kad palaikote kultūrinės savanorystės idėją ir padedate įvykti daugeliui renginių Lietuvoje. Su jūsų pagalba tikimės sulaukti dar ne vieno gimtadienio!

Su gimtadieniu! Sveikiname Jus, mus ir visus!

Savanorių dieną švęskime kartu ir šviesiai!

Penktadienis, 15 lapkričio, 2013

313280_131950166912562_125722724201973_173343_1301536700_n

Ar žinote, kad artėja graži šventė – savanorių diena. Ji bus gruodžio 5 d. ir mes ją švęsime net labiau, nei gimtadienį, nes tai pati svarbiausia šventė kiekvienam savanoriui!

Prieš du metus šią dieną pažymėjome blyksėdami žibintuvėliais ir fotoaparatais prie Baltojo tilto. Ar buvai su mumis? Tąkart mūsų buvo apie šimtą. Šiais metais mus kartu pablyksėti pakvietė draugai iš Savanorių centro, kurie šią idėją atgaivino, atnaujino ir kviečia mus, jus ir visus savanorius prisijungti.

Jei save laikai savanoriu ar nori tokiu būti, jei savanoriai tavo draugai, giminės ar artimieji – tu esi labai kviečiamas prisijungti prie šventės. Šį kartą kviečiame atsinešti šviesą skleidžiančius daiktus, geriausiai – prožektorius, žibintuvėlius ir pan. Kuo didesnis ir ryškesnis – tuo geriau. Renkamės gruodžio 5 d. 17:30 prie Baltojo tilto ir tikimės, kad jūsų ateis bent tris kartus daugiau, nei 2011 metais. Tad ateik ne vienas – atsivesk dar bent du draugus.

Beje, mūsų draugai ir renginio organizatoriai Savanorių centras du laimingus dalyvius išsiųs ne bet kur, o į egzotiškąjį Maroką (norėdami laimėti, registruokitės, kad ateisite el.paštu: info@savanoriucentras.lt)

Visa informacija ir naujienos: https://www.facebook.com/blykst

Beje, BLYKST nebus vienintelis Savanorių dienos renginys. Į kitus renginius, organizuojamus mūsų draugų SALTES, pakviesime jau netrukus. Sekite informaciją!

Dėkojame atėjusiems į žaidimų vakarą! (mini fotoalbumas)

Pirmadienis, 28 spalio, 2013

 

IMG_7570-Edit          IMG_7582-Edit          IMG_7660-Edit          IMG_7600-Edit

IMG_7644-Edit   IMG_7609-Edit   IMG_7599-Edit   IMG_7592-Edit   IMG_7585-Edit   IMG_7557-Edit

Pasakojimų apie savanorystę konkursas

Ketvirtadienis, 24 spalio, 2013

We-all-have-a-story-to-tellMes ne tik mėgstame savanoriauti, bet ir klausytis istorijų apie savanoriavimą, sužinoti, kur savanoriauti buvo įdomu, o kur nuobodoka, kuri patirtis daugiausia išmokė, o kuri atnešė daugiausia naujų draugų…

Todėl kviečiame jus visus, kurie nors kartą savanoriavote kultūriniame renginyje ar organizacijoje, pasipasakoti savo nuotykius. O patiems geriausiems pasakotojams už jų istorijas dar ir įteiksime vieną kitą prizą.

Pasakojimai gali būti įvairaus formato: straipsnis, esė, video, nuotraukų ar piešinių serija. Kaip jums lengviau, taip ir pasakokite mums apie savo nuotykius. Už išradingumą pažadame pridėti taškų. Nesvarbu, kad nesate rašytojai, paišytojai ar fotografai – mums svarbiausia, kad būtumėt kūrybiški ir pasidalintumėte savo nuomonėmis, patyrimais, istorijomis. Visi pasakojimai bus paskelbti svetainėje www.kulturossavanoriai.lt, o pačių geriausių ir įdomiausių pasakojimų autorius apdovanosime.

Nesvarbu, ar savanoriavote daug, ar tik vieną kartą; ar patirtis buvo gera, ar bloga. Tinka visos istorijos, susijusios su kultūrine savanoryste. Kviečiame aktyviai dalyvauti, juk ir jums patiems turėtų būti įdomu paskaityti apie kitų patirtis ir pasidalinti savomis.

Keletas reikalavimų ir prašymų:

– Pasakojimas turi būti susijęs su kultūrine savanoryste (bet nebūtinai su Kultūros savanoriais). Jei pasakojate apie keletą savanorystės patirčių, tada ne visos jos turi būti kultūrinės, bet bent viena – būtinai. Jei abejojate, ar jūsų pasirinkta savanorystės sritis tinka, rašykite ir klauskite – atsakysime (imk.ir@savanoriauk.lt)

– Pasakojimas turi būti sukurtas jūsų ir apie jūsų paties (pačios) savanorystės patirtis. Nekopijuokite draugų istorijų, kitų straipsnių, įdėjų ir publikacijų

– Apimtis nėra ribojama, bet didesnė tikimybė, kad laimėsite su daugiau nei viena pastraipa. Iš kitos pusės – ilgi skaitiniai (ar įrašai) gali nusibosti ir taip prarasti taškų.

– Jei rašote, prašome rašyti lietuvių kalba ir su lietuviškomis raidėmis ir, kiek kam išeina, gramatiškai teisingai. Nesupykite, jei prieš publikuodami pataisysime rastas klaideles.

– Jei fotografuojate, siųskite geros kokybės nuotraukas, jei tik galite. Jei jos užima per daug, susisiekite ir sugalvosime, kaip čia jas iš jūsų pasiimti.

– Jeigu rašote, straipsnį labai pagražintų kokia nors nuotrauka (tačiau ji nėra privaloma ir nepridės taškų laimėjimui)

– Tekstus siųskite prisegtame dokumente (Microsoft Word .doc arba .docx; Open office .odt formatais), nuotraukas – .jpg, jei norite atsiųsti vaizdo ar garso įrašą, prašome atsiųsti nuorodą (į youtube ar kokią kitą įrašų talpinimo svetainę)

– Nepamirškite nurodyti savo vardo ir pavardės bei straipsnio pavadinimo

Straipsnių lauksime iki lapkričio 25 d. o konkurso nugalėtojus paskelbsime iki gruodžio 2 d.

Viską, taip pat savo klausimus, siųskite el.paštu: imk.ir@savanoriauk.lt
Atsiųsdami straipsnį, jūs sutinkate, kad jis ir prie jo pridėtos nuotraukos būtų publikuotos svetainėje www.kulturossavanoriai.lt bei paviešintos mūsų Facebook svetainėje.
Mes pasiliekame teisę nepublikuoti su kultūrine savanoryste nesusijusių, neetiškų ar necenzūrinės kalbos/ simbolių turinčių kūrinių.

„Beepositive 2013“: ieškome šviečiančių savanorių!

Trečiadienis, 9 spalio, 2013

Print„Beepositive 2013“ – jau trečius metus Vilniuje, Pilaitės rajone vykstantis šviesos instaliacijų festivalis. Jame dalyvauja profesionalūs menininkai ir visi kūrybiški žmonės, o žiūrovams – tai interaktyvi šventė, kurioje gali apsilankyti kiekvienas.

Festivalis kasmet auga ir sulaukia vis daugiau dėmesio, tad jis tikrai neįsivaizduojamas be Jūsų, savanoriai, pagalbos.

Ką veiksi būdamas savanoriu šviesų festivalyje „Beepositive 2013“?

  •         Turėsi galimybė pabendrauti su užsienio bei lietuvių menininkais ir padėti jiems įrenginėti šviesos instaliacijas
  •         Renginio metu prižiūrėsi instaliacijas
  •         Padėsi sukurti jaukią ir šiltą atmosferą festivalio dalyviams bei lankytojams
  •         Iš arti pamatysi įspūdingus kūrinius, kurie nušvies ir sušildys rudenėjantį Vilnių.

Tad nedvejok ir junkis prie savanorių komandos! Registracija vyks iki spalio  12 d.

SAVANORIO ANKETA: https://docs.google.com/forms/d/1cvQhUGmgMZqV7Rh9usCOeUmyrW-Rzu1PKBRSvRLizB4/viewform

 

Pasaulio lietuvių vienybės diena ieško savanorių!!

Trečiadienis, 3 liepos, 2013

pasaulio lietuviu svente

Jau ketvirtus metus iš eilės Kirtimų kultūros centras organizuoją pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimą Vilniuje! Kaip ir visada šventė vyks trijose vietose: oro uoste, geležinkelio stotyje ir ant “Kablio” laiptų, kur šiemet vyks baigiamasis koncertas. Veiksmas vyks visą liepos 17 dieną.

 

Numatoma programa (dar derinama):

Oro uoste bus pasitikinėjami atskrendantys žmonės, jiems dalinamos simboliškos dovanėlės, lėktuvėliai, gros “Bytikzyz” bei šoks Tradicinių šokių klubas.

Geležinkelio stotyje vyks Marko Splinterio paskaita.

Ant “Kablio” laiptų vyks Mc Mesijus ir Sheep got waxed koncertas.

 

Labai norim kuo greičiau sulaukt savanorių, kurie gali mums padėti viską įgyvendinti. Skolingi neliksim – vakarėlis ir geras laikas garantuoti!

Laukiam laiškų čia: etno@kirtimukc.lt

„Kultūros naktis“ ieško savanorių!

Penktadienis, 28 birželio, 2013

994282_348411568620130_1661419113_nKaip ir kiekvienais metais „Kultūros savanoriai“ bendradarbiauja su renginiu Kultūros naktis ir ieško jam daugybės savanorių! Šiais metais Kultūros naktis vyks naktį iš liepos 5 į 6 d. (penktadienį). Nuo 18 val. vakaro iki 2 val. ryto vyksiančios šventės metu vyks 167 renginiai (pasiektas rekordas). Daugiau informacijos: www.kulturosnaktis.lt .Šiemet renginys turi ypatingą misiją: Kultūros naktis tapo pagrindiniu renginiu, skelbiančių Lietuvos pirmininkavimą Europos Parlamente! Taigi, visi turime kaip niekad pasistengti ir kartu paversti Kultūros naktį nepamirštama švente.

Kaip ir visada, Kultūros naktis neapsieis be savanorių pagalbos. Reikės tikrai daug savanorių, todėl labai kviečiame visus jus tapti šventės dalimi, o taip pat pakviesti savanoriauti savo draugus!

Kultūros nakties metu reikės pagalbos infocentruose, įvairiuose renginiuose, projektuose bei įamžinant šventės akimirkas. Savanoriauti šventėje gali savanoriai nuo 15 metų, tačiau 18 metų neturintys savanoriai gali savanoriauti tik iki 22 valandos. Savanorių, kuriems jau yra 18 metų, prašysime savanoriauti vėlesnėse pamainose.

Prieš Kultūros naktį vyks savanorių mokymai, kuriuose pasiskirstysime pamainomis ir išsidalinsime projektus, kuriems reikia mūsų pagalbos.

Savanoriavimas infocentre ar projektuose

Infocentre savanoriai teiks informaciją šventės svečiams ir dalins šventės žemėlapius. Projektuose jie atliks įvairius pagalbinius darbus, valdys žiūrovų srautus ar pan. Daugiau informacijos apie konkrečius darbus sužinosite atvykę į savanorių susirinkimą.

Prašome registruojantis anketoje būtinai nurodyti savo amžių, kad galėtume Jus atitinkamai paskirstyti į pamainas.

Fotografavimas šventės metu

Kviečiame savanorius fotografuoti kuo daugiau šventės renginių akimirkų, kuo džiaugiasi lankytojai, kaip darbuojasi savanoriai ir kt. Taip padėsite sukurti šių metų Kultūros nakties vaizdo archyvą.  Fotografai, žinoma, gali savanoriauti ir projektuose

Užsienio menininkų koordinavimas

Šiemet atvyksta ne vienas menininkas iš užsienio, jiems reikės savanorių pagalbos – palydėti iki renginio vietos, suteikti reikiamą informaciją ir tiesiog smagiai praleisti laiką su kūrybingais žmonėmis iš D. Britanijos, Armėnijos, Čilės, Rumunijos ir kt.

Visi, norintys ir galintys savanoriauti Kultūros naktyje turi užpildyti šią anketą: https://docs.google.com/forms/d/1MGY0zRm-SNAGuOpHc_Jg0Le5qym5AdyHCOt6tT2OAZE/viewform

Visiems užsiregistravusiems savanoriams papildomą informaciją siųsime el.paštu.

Nepamirškite pakvieskite kartu savanoriauti savo draugų, artimųjų, kaimynų ir visų kitų pažįstamų! Kartu turime sukurti nepakartojamą šventę visai Europai! 🙂

Visais klausimais galite teirautis: strumilaite.kristina@gmail.com ir telefonu +370 6 1637 004

„Mėlynojoje stovykloje“ – geriausių pasaulio muzikantų pamokos

Pirmadienis, 13 gegužės, 2013

Jeigu Jums atrodo, kad Lietuva- visų apleistas užkampis, siūlome tai persvarstyti. Nes būtent Vilniuje bei Panevėžyje viešėjo būgnų bei pučiamųjų dievai – The Blue Devils.

Kolektyvas Europoje lankosi itin retai – per 20 metų senajame žemyne juos buvo galima išvysti vos keletą kartų. Todėl nenuostabu, kad tarp stovyklos dalyvių buvo ir užsieniečių – 2 vaikinai specialiai dėl The Blue Devils važiavo net iš Švedijos.

Gegužės 11 – 12 lankęsi amerikiečiai, dalyvavo edukacinėje stovykloje System Blue camp, į kurią atvyko netoli 200 mokinių iš įvairių šalies kampelių. Kadangi The Blue Devils sudaro ne tik mušamieji, bet ir pučiamieji, taigi Vilniaus Baltojo tilto pieva skambėjo it tikras orkestras.

Muzikantai stengėsi kiekvienam vaikui parodyti išskirtinį dėmesį – nuo kvietimo parodyti, ką išmoko per šiuos mokymus, iki užsiėmimų su mažiausiaisiais svečiais, papuoštais AC/DC atributika.

The Blue Devils – penkiolika kartų pasaulio mušamųjų instrumentų grupių čempionato nugalėtojai.

Įspūdžiais pasidalino savanorė Ingrida Norkutė

www.cultureinn.lt informacija